पोखराका डा.अधिकारी न्यूजील्यान्डमा सिभिक अवार्डबाट सम्मानित

  • ख-
  • ख+

पोखरा, १३ साउन । पोखरा महानगरपालिका ३१ का डा. रमिल अधिकारीलाई न्यूजील्यान्डमा सिभिक अवार्डबाट सम्मान गरिएको छ ।
बिहीबार आयोजित विशेष समारोहमा अपर हट सिटी (वेलिङटन) का मेयर वेन गप्पीले अपर हट सिटी काउन्सिल सिभिक अवार्डबाट डा.अधिकारीलाई सम्मान गरेका हुन् । डा.अधिकारीलाई मेडल र सर्टिफिकेट समेत प्रदान गरी सम्मान गरिएको थियो ।
सामुदायिक सेवा, कला संस्कृति, शिक्षा, स्वास्थ्य, वातावरण क्षेत्रमा लगाएत युवा लक्षित गतिविधि आदिमा उल्लेखनीय स्वयंसेवाबाट योगदान गरेवापत प्रदान गरिने उक्त अवार्ड स्थानिय तहमा प्रतिष्ठित अवार्ड मानिन्छ ।


न्यूजिल्यान्डका लागि नेपाल सरकारको पर्यटन दूत समेत रहेका अधिकारीले कोभिड महामारीका बेला वेलिङ्टनस्थित स्वास्थ्य मन्त्रालयको सल्लाहकारका रुपमा कोभिड भाइरस रेस्पोन्स र परीक्षणमा महत्वपूर्ण भूमिका निर्वाह गरेका थिए । पब्लिक हेल्थ एसोसिएसन वेलिङ्टनका अध्यक्ष समेत रहेका अधिकारी, एनआरएनए न्यूजिल्यान्डका सल्लाहकार, ह्वाइट रिबन एम्बासडर जस्टिस अफ पिस मार्फत पनि समाजका विभिन्न क्षेत्रहरुमा महत्वपूर्ण योगदान गर्दै आएका छन् ।सिभिक अवार्ड सम्मानले समाजसेवाका लागि थप प्रेरणा मिलेको डा.अधिकारीले बताए । अमेरिकी लेखिका हेलेन केलरको भनाइ उद्धृत गर्दै उनले भने, ’म एक्लो व्यक्ति हुँ, सबै गर्न सक्दिन तर म केही गर्न सक्छु । म एक्लै सबै गर्न सक्दिन भनेर मैले गर्न सक्ने केही गर्न चाहिं अस्वीकार गर्दिन ।’
डा.अधिकारीले नेपालको पोखरा र हट सिटी (वेलिङट) विचको भगिनी सम्बध विस्तार गर्न विभिन्न चरणका कार्यक्रमहरु गरिसकेका छन् । दुवै शहर विचमा पर्यटन क्षेत्र, व्यवसाय, सांस्कृतिक लगाएतका क्षेत्रहरुमा सहयोग पुग्ने उद्धेश्यका साथ दुइ शहर विचको भगिनी सम्बन्धलाई सार्थक र ऐतिहासिक बनाउने कार्यमा लागिपरेको अधिकारीले गाउँले मिडियाका प्रतिनिधिसँग बताएका छन् ।

कुनै सल्लाह, सुझाव वा प्रतिकृयाको लागि [email protected] मा इमेल पठाउन सक्नुहुन्छ ।
प्रतिक्रिया दिनुहोस्