मनोरञ्जन

रोकिएन ‘पद्यमावती’को विरोध, चलचित्र चल्नै नदिने घोषणा

रानी पद्यमावतीको विषयमा बनेको चलचित्र ‘पद्यमावती’को विरोधको दायरा बढेको छ । पछिल्लो पटक सियासी पार्टीले समेत चलचित्र चल्न नदिने धम्कि दिएको छ । जैन मुनीले चलचित्रको औचित्यमाथि पहिल्यैदेखि प्रश्न उठाउँदै आएको छ ।

जैन मुनीले चलचित्रका निर्देशक सञ्जयलीला भन्साली र नायिका दीपिका पादुकोणप्रति इंगीत गर्दै चलचित्र प्रदर्शनमा रोक लगाउने धम्की दिएको छ । जैन मुनिले निर्देशक भन्सालीका विषयमा तल्लो स्तरको टिप्पणी गर्दै भनेका छन्-‘भन्साली कच्छबाट भागेर मुम्बइमा शरण लिएका एक निर्माता/निर्देशक हुन् ।’ जैनमुनीले एक भिडियो पोष्ट गर्दै भनेको छ- ‘फिल्म बनाउ, पैसा कमाउ हाम्रो सरोकारको विषय होइन तर, हिन्दु समाजको अपमान गर्न पाइदैन ।’

जैनमुनी सूर्यसागर महाराजले चलचित्रले हिन्दुका देवी देवताको अपमान गरेको टिप्पणी गरेका छन् । अहिलेसम्म चलचित्र रिलिज नभएकाले फिल्ममा के छ निर्देशक बाहेकलाई थाह छैन तर, धेरैले अनुमानकै भरमा निर्देशक भन्सालीको आलोचना गरेका छन् । रानी पद्यमावतीको चरित्र बङ्ग्याएको भन्दै आलोचना गरिएको छ ।

भन्सालीले बनाएको मध्ये सबै भन्दा धेरै विवादमा आएको चलचित्र यहि नै हो । सुटिङ हुँदै गर्दा हिन्दुवादी एक संगठनले सुटिङ स्पटमै आगो लगाइदिएका थिए ।

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this: